Exact jmenuje Erika van der Meijdena novým CEO

 

Společnost Exact Holding N.V. (Exact) ozámila jmenování Erika van der Meijdena (52) svým novým výkonným ředitelem (CEO). 26. dubna 2012 tak pan Erik van der Meijden ve funkci vystřídá Maxe Timmera.

Pan Van der Meijden zahájí působení ve své nové funkci 19. března 2012. Do funkce CEO a člena představenstva bude navržen dozorčí radou na výroční valné hromadě akcionářů 26. dubna 2012.

Erik Van der Meiden, který do května 2011 působil ve funkci CEO společnosti Getronics N.V., je veteránem holandského IT průmyslu. Svou kariéru začal jako konzultant ve společnosti Andersen (nyní Accenture) a v roce 1989 přestoupil do společnosti Compaq (nyní HP). Poté, co působil na různých pozicích v obchodním oddělení, se Erik Van der Meiden stal v roce 1999 generálním ředitelem (Managing Director) holandského zastoupení Compaq Netherlands. V roce 2002, po akvizici společnosti Compaq společností HP, Van der Meijden působil v různých funkcích v rámci HP. V roce 2007 ze společnosti HP odešel jako vice-prezident Technology Solutions Group a generální ředitel General Western Europe. V témže roce začal Van der Meijden působit ve společnosti KPN, které měl pomoci v jejích ambicích stát se jedničkou na trhu IT služeb v Beneluxu. Poté, co KPN akvizicí získalo společnost Getronics, se Van der Meijden stal CEO společnosti Getronics, ve které řídil integrační a restrukturalizační složku firmy, jež se následně znovu stala ziskovou.

Rolf Deves, předseda představenstva uvádí: „S velkým potěšením oznamujeme, že novým CEO společnosti Exact se stává pan Erik Van der Meijden. Jsme přesvědčeni, že v Erikovi jsme našli toho správného člověka, který povede společnost Exact do nové etapy organického růstu. Erik je zkušený vedoucí pracovník IT, který má rozsáhlé znalosti v oblasti zajišťování opětovného růstu společnosti. Rád bych poděkoval Maxovi za jeho oddanost společnosti Exact v posledních dvou letech jak ve funkci CFO, tak ve funkci CEO.“

Erik van der Meijden se vyjadřuje: „Těším se na vedení společnosti Exact do nové etapy růstu. Exact má talentované lidi a působivou klientskou základnu. Urychlení inovací portfolia Exactu na řešení a služby cloud computingu poskytnou podporu stávajícím a novým zákazníkům a umožní jim ještě lepší řízení jejich podnikání a obchodních příležitostí.“