SAP modernizuje CRM a představuje SAP C/4HANA

Společnost SAP uvádí na trh nový balík řešení SAP C/4HANA, který sdružuje všechny nástroje pro řízení vztahů se zákazníky (CRM – Customer Relationship Management) na jednom místě a pomůže firmám lépe plnit potřeby jejich zákazníků a udržet si je. Na konferenci SAPPHIRE NOW v americkém Orlandu společnost kromě toho představila i řešení pro správu dat SAP HANA Data Management Suite. To firmám umožní získat ze záplavy dat užitečné informace a ty přetvořit v obchodní hodnotu.

“CRM systémy byly tradičně hlavně o prodeji, řešení SAP C/4HANA je zaměřené na spotřebitele,“ představil nové řešení Bill McDermott, CEO SAP, a dodal: “Jednotlivé části firmy se musí soustředit na komplexní pohled na zákazníka. Pokud spojíte všechny SAP aplikace do inteligentního cloudového balíku, poptávkový řetězec přímo ovlivní chování dodavatelského řetězce.”

 

SAP C/4HANA je integrované řešení navržené s cílem změnit dosavadní zaměření CRM pouze na obchod. Po akvizici lídrů na trhu, jako jsou Hybris, Gigya a CallidusCloud, propojil SAP řešení pro podporu všech front-office funkcí včetně ochrany dat spotřebitelů, marketingu, obchodu nebo zákaznického servisu. Balíček obsahuje řešení SAP Marketing Cloud, SAP Commerce Cloud, SAP Service Cloud, SAP Customer Data Cloud včetně nových řešení Gigya, i SAP Sales Cloud včetně CallidusCloud. Součástí SAP C/4HANA budou i funkce z dosavadního portfolia SAP Hybris.

 

SAP Leonardo a inteligentnější podniky
Na konferenci v Orlandu SAP oznámil také další vylepšení portfolia SAP Leonardo:

  • ·         SAP Conversational AI umožní firmám vyvíjet inteligentní chatboty. Služba zahrnuje výkonný nástroj pro trénink, stavbu a monitorování chatbotů, které lze integrovat nejen do systémů SAP. K dispozici jsou také již před-konfigurovaní chatboti pro jednotlivá odvětví. Zákazníci SAP dosud vytvořili 60 tisíc konverzačních botů.
  • ·         Funkce SAP Leonardo Machine Learning pro strojové učení jsou nyní součástí aplikací napříč celým portfoliem SAP, včetně řešení SAP S/4HANA Cloud, SAP C/4HANA a SAP Ariba.
  • ·         SAP Leonardo Machine Learning Foundation zákazníkům umožňuje vyvíjet individuální aplikace a má pět nových funkcí, včetně detekce objektů, rozpoznávání textu v obrázcích a klasifikace textu, která analyzuje a automaticky kategorizuje textové dokumenty.
  • ·         SAP Cloud Platform Blockchain je nová služba, která firmám umožňuje jednoduše vyvíjet a rozšiřovat obchodní řešení postavené na blockchainových technologiích, jako jsou Hyperledger Fabric a Multichain.

 

Inkubátor SAP.iO představil nové start-upy
Na konferenci SAPPHIRE NOW dostaly prostor i inovativní začínající firmy a řešení, která podpořil inkubátor SAP.iO Venture Studio:

  • ·         Ruum by SAP je jednoduché řešení pro projektový management spojující všechny zúčastněné strany, kterým nabízí správu úkolů, časovou osu, úložiště souborů nebo nástroje pro týmovou spolupráci.
  • ·         Brilliant Hire by SAP umožňuje zaměstnavatelům vyhodnocovat dovednosti uchazečů a zrychlit proces výběru bez předsudků. V alfa verzi je řešení dostupné na SAP Cloud Platform s integrovanými řešeními SAP SuccessFactors.
  • ·         Atlas by SAP je portfolio aplikací založených na analýze lokalizačních dat, která pomáhají firmám s obchodním rozhodováním. Platforma využívá data téměř v reálném čase a poskytuje detailní a zároveň anonymizované informace o frekvenci výskytu lidí v dané lokalitě včetně jejich věkových a příjmových skupin i rezidenční oblasti.