Do distribuce byla uvolněna verze 13.01.04 CZ produktů G1, G2, G3 a G4

Vážení uživatelé informačních systémů ABRA,

dne 31. prosince 2012 byla uvolněna do distribuce verze 13.01.04. Verze a veškeré podrobnosti jsou k dispozici na novém umístění, tedy na Zákaznickém portálu https://zp.abra.eu. Pokud stálě ještě nemáte zaktivovaný přístup na Zákaznický portál, vyplňte žádost o aktivační kód na http://www.abra.eu/zadost-zp/.

Nejdůležitější změny jsou tyto:

Důležité upozornění!!!

Tato verze je velmi důležitá pro plátce DPH, obsahuje legislativní změny v DPH platné od 1.1. 2013. Verze 13.01.04 přináší pouze jednu variantu (15% snížená, 21% základní), přičemž update na tuto verzi rovněž zajistí odmazání neplatných sazeb zavedených ve verzi předchozí. Tudíž, pokud si uživatel v. 13.01.02 již nainstaloval, ale neplatné varianty si zatím nevymazal a nyní si provede update na v. 13.01.04, nebude muset v nastavení kolem DPH provádět žádné další ruční úpravy. Pokud updatujete z verze 12.xx či nižší, instalujte rovnou verzi 13.01.04.

Definice pro DPH přiznání pro sazby platné od 1.1. 2013 nejsou zatím doplněny. Budou zavedeny během ledna v rámci následující verze řady 13.

E-maily a interní vzkazy:

  • Byla přidána podpora datových zpráv (datových schránek) do agend E-mailové účty, Doručené e-maily a Odeslané e-maily.

Ostatní:

  • Byla opravena chyba, která se projevila po změně kurzu na přijatém dokladu (Faktura přijatá, Pokladní příjem, …) v cizí měně v režimu Prenesení daňové povinnosti (PDP) a způsobila navýšení částek na řádku o výši vypočtené DPH.
  • Byla opravena chyba pesimistického zamykání dokladů.

Podrobnější informace naleznete v aktuálním souboru Readme, který je dostupný na Zákaznickém portálu po Vašem přihlášení.

Verze nevyžaduje nové aktivační klíče, je plně funkční s klíči pro verzi 13.xx